Městský stadion (Stadion)

Moderní sportovní areál pro fotbal a lehkou atletiku. Fotbalové hřiště s umělou trávou, vrhačské sektory, tělocvična, posilovna a další. Domácí stadion FC VÍTKOVICE. Místo konání Zlaté tretry.

Areál Městského stadionu se rozkládá na ploše asi 9,5 ha. Výstavba hlavního stadionu pro fotbal a atletiku byla ukončena v roce 1938. Už od čtyřicátých let byl dějištěm mnoha mimořádných sportovních podniků. Nejslavnější český atlet Emil Zátopek vytvořil na oválu zdejšího stadionu dva světové rekordy v běhu na 10 000 m. Při poválečných Masarykových hrách se zde představili největší světoví atleti, mj. mnohonásobná olympijská vítězka Holanďanka Fany Blankers-Koenová. Na dráze stadionu se mimořádně konala také plochá dráha za účasti nejlepších závodníků ze všech kontinentů. Tradice lehkoatletických závodů vyústila postupně v každoroční pořádání Zlaté tretry Evropy. Během uplynulých ročníků v Ostravě startovaly desítky olympijských vítězů a světových rekordmanů, mj. Alberto Juantorena, Sergej Bubka, Kenenisa Bekele, který zde v roce 2004 zaběhl světový rekord na 10 000 m nebo Asafa Powel, první sprintér, který v České republice zaběhl stovku pod 10 vteřin. Z domácích závodníků se nesmazatelně zapsali svými světovými výkony Helena Fibingerová, Jarmila Kratochvílová, Táňa Kocembová, Daniela Bártová i trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem Jan Železný. Stadion byl dějištěm také mnoha mezistátních zápasů československých fotbalistů, častá byla mezinárodní pohárová střetnutí Baníku Ostrava a také FC Vítkovice, pro něž je Městský stadion domácím prostředím. V roce 1986 zde vítkovičtí fotbalisté získali titul mistra ligy, sehráli sérii úspěšných zápasů v Poháru mistrů a Poháru UEFA. Před vyprodaným hledištěm hráli fotbalisté Baníku Ostrava s Borusií Mönchengladbach. Městský stadion se nachází v těsné blízkosti ČEZ ARÉNY a doprava automobilem do ČEZ ARÉNY, resp. na Městský stadion pro mimoostravské návštěvníky je ze všech příjezdových směrů do Ostravy podrobně značena.